3 przykłady niesamowitych samochodów elektrycznych

W jaki sposób działają samochody elektryczne i co warto o nich wiedzieć?

Ich funkcjonowanie wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku pojazdów spalinowych, z małą różnicą polegającą na tym, że w przypadku elektryków do napędu wykorzystuję się wyłącznie energię elektryczną.

Najciekawsze modele samochodów elektrycznych

Volkswagen ID.5 (C-SUV)

Pojazd autorstwa niemieckiego giganta zachwyca wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są majestatyczne światła IQ LIGHT. W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa podróżujących w każdym aucie zainstalowano specjalistyczny system.

W pakiecie możemy ponadto otrzymać asystenta parkowania Park Assist Plus, który nie dość, że wyszuka najbardziej optymalne miejsce na parkingu dla kierowcy to jeszcze sam w nie zaparkuje. Dzięki temu komfort jazdy zostaje zwiększony do niemalże maksimum. Zasięg ładowania wynosi maksymalnie 544 kilometry co jest dość niezłym wynikiem. Atutem pojazdu niewątpliwie jest ogromna pojemność bagażnika. W przypadku elektryka od Volkswagen otrzymujemy wysoką jakość w dość rozsądnej cenie.

BMW i4 (D)

Dzięki świetnemu połączeniu wielu kluczowych czynników model ten oferuje wybitny zasięg, wynoszący do 590 kilometrów. Model ten został wyposażony w technologię BMW eDrive gwarantującą moc 520 koni mechanicznych. Ogromnym atutem samochodu jest komfort wynikający z jazdy, bowiem dzięki przestronności wynikającej z umieszczenia aż 5 pełnowymiarowych siedzeń jest to idealnie przygotowany samochód na dosłownie każdą okazję.

Mercedes EQS SUV (F-SUV)

Jest to wariant EQS-a z zamontowanym nadwoziem typu SUV. Auto cechuje przede wszystkim elegancka stylistyka, oraz o wiele więcej przestrzeni wewnątrz. Jedno ładowanie powinno wystarczyć na ponad 600 kilometrów podróży co jest świetnym wynikiem. W środku zamontowano system multimedialny, pakiet ENERGIZING, tryb przyczepy, oraz specjalny tryb usług dla początkujących w zakresie jazdy i parkowania. Fantastyczny samochód godny polecenia.

Sprawdź też ciekawostki o samochodach elektrycznych z serwisu twojemoto.pl.